1 ماه پیش
انواع سیم برق

 

تاریخچه سیم برق

توماس ادیسون در سال 1882 سیستم توزیع نیرو را توسعه داد. او یک میله مسی را در جوت ، یک الیاف براق نرم از گیاهان ، به عنوان عایق پیچید. میله پیچیده شده با جوت در لوله ای با ترکیب قیری قرار داده شد. استفاده از این دستگاه بخشی از برق رسانی وی به شهر نیویورک بود. اگرچه لاستیک ولکانیزه در سال 1844 توسعه یافت ، اما تا سال 1880 در سیم کشی برق استفاده نمی شد. طنابهای پوشیده از لاستیک تا دهه 1930 زمانی که کابل روکش فلزی به نام کابل زرهی رواج یافت ، استاندارد باقی ماند. گران بود و تا دهه 1950 دو کابل عایق PVC سیم دار معرفی شد. امروزه سیم های روکش PVC رایج ترین هستند زیرا می توانند دمای بالا و استفاده ناهموار را تحمل کنند. مشخص شده است که این وسیله کارآمد و بادوام برای تولید سیم برق است.

سیم برق چیست؟

سیم های برق برای انتقال جریان مستقیم یا جریان متناوب استفاده می شود. آنها از سیم مسی ساخته شده اند که در یک ماده عایق و با مواد غیر رسانای محافظ پوشانده شده است. انجمن ملی تولیدکنندگان برق (NEMA) استانداردها و الزاماتی را برای ساخت دوشاخه های برق ، ظرفیت ولتاژ سیم و پیکربندی ظروف تعیین کرده است. 15 نوع مختلف یا انواع دوشاخه برق در جهان وجود دارد که از نوع A تا نوع O فهرست شده اند. تأمین کنندگان برق دارای آداپتورهایی هستند که با الزامات کشورهای مختلف مطابقت دارد. نوع A و نوع B در ایالات متحده استفاده می شود. هر کابل برق دارای مجموعه ای است که شامل دوشاخه ، سوکت و سیم می باشد. سیم های بحرانی برق ممکن است دارای مکانیزم قفل شدن باشند تا از قطع شدن تصادفی جلوگیری شود. این امر به ویژه در مورد تجهیزات پزشکی که ممکن است زندگی را حفظ کنند ضروری است. سیم های برق با ولتاژ یا کیلو ولت رتبه بندی می شوند ، که میزان توان انتقال آن را تعیین می کند. سه فاکتور رتبه بندی سیم برق وجود دارد - سیم ، دوشاخه و کانکتور. کمترین امتیاز از این سه رتبه آن را تعیین می کند. رتبه بندی پلاگین منشاء آن را که ایالات متحده یا بین المللی است مشخص می کند. ظرفیت بار سیم برق با اندازه گیری سیم آن و طول آن تعیین می شود. ضخامت یا قطر سیم روی مقدار جریانی که می تواند حمل کند و گرم شدن آن تأثیر می گذارد. طول سیم ، افت ولتاژ ، میزان ولتاژ از دست رفته از اتصال دهنده تا انتهای سیم را تعیین می کند. رتبه سنج یک عدد ساده است که توسط سیستم شماره گذاری استاندارد American Wire Gauge (AWG) تعیین می شود. 12 AWG یک سیم 120 ولت با سیم 12 سنج است که با پریزهای 120 ولت استفاده می شود. در سیستم AWG ، هرچه عدد کمتر باشد سیم ضخیم تر است. هرچه طول سیم برق بیشتر باشد ، افت ولتاژ آن نیز بیشتر است. به دلیل مقدار از دست رفته برق از کانکتور تا انتهای کابل ، ظرفیت کمتری دارد. کابل های کوتاه تر ، سطح خروجی یکسان را از خروجی تا انتهای سیم حفظ می کنند. یک طناب بسیار بلند بیش از 50 فوت ممکن است به دلیل طول سیم ، AWG بالایی داشته باشد و افت شدید ولتاژ داشته باشد. کابل های قدرت پیشرو Quail Electronics، Inc. Interpower Corporation United Universal Industries، Inc. Kord King MEGA Electronics، Inc. International Cord Sets، Inc. وسیله ای برای تأمین انرژی الکتریکی از منبع قدرت به تجهیزات یا لوازم برقی. آنها با برنامه هایی مانند ابزارهای برقی ، روشنایی ، لوازم خانگی ، آلات موسیقی ، تجهیزات مغازه و برای مصارف شخصی استفاده می شوند. AC ، جریان های متناوب ، سیم های اتصال یک مجموعه کابل با سیم ، روکش سیم از پلیمر یا لاستیک ، عایق و دوشاخه هایی است که شامل شاخه ها ، پوشش و پایانه های سیم است.

بیشتر آنها AC و دارای انواع ولتاژهای مختلف هستند. تولید کنندگان سیم برق AC دارای مشخصات دقیق برای ساخت خود هستند که شامل ولتاژ ، درجه جریان ، شکل و اندازه سیم ، طول ، مواد غلاف ، انواع دوشاخه ها و اتصالات است. اتصال دهنده به دستگاه یا تجهیزات الکتریکی متصل می شود در حالی که دوشاخه به پریز برق ، پریز یا منبع تغذیه متصل می شود. از آنجایی که کشورها از ولتاژها و فرکانس های متفاوتی در قدرت AC خود استفاده می کنند ، سیم ها باید با این استانداردها مطابقت داشته باشند تا عملکرد صحیح داشته باشند. انواع دوشاخه AC از A به O می روند و با تغییرات جزئی به دسته های بیشتری تقسیم می شوند. سیمهای AC مدرن به عنوان یک معیار ایمنی زمین گیر یا قطبی شده اند. دستگاههای ولتاژ بالاتر و تجهیزات الکتریکی خطر شوک را دارند. قطبش باعث می شود که تجهیزات به یک قسمت زمین خنثی مدار متصل شده و خطر شوک احتمالی را کاهش دهد. تمام تجهیزات الکتریکی حساس از سیم های برق قطبی شده یا زمینی استفاده می کنند.

سیم های برق NEMA سیم های برق NEMA استاندارد دوشاخه های برق آمریکای شمالی ، ظرفیت ولتاژ سیم و پیکربندی پریز برق است. متداول ترین دوشاخه های NEMA نوع A با دو تیغه یا شاخک رسانا و نوع B است که دارایمیله زمین اضافی سوم اضافی. سایر نقاط جهان استانداردهای متفاوتی برای رعایت سیم های برق برای مجموعه سیم ها دارند.

 

سیم برق NEMA از MEGA Electronics دستگاه های تأیید شده توسط NEMA معمولاً بسته به قطبی بودن یا اتصال یک دستگاه به صورت یک سیم یا دو سیم طراحی می شوند. ملاحظات مختلفی که هنگام خرید قطعات الکتریکی باید در نظر داشته باشید عبارتند از: استفاده مورد نظر از سیم برق ، دوشاخه یا اتصالات ، بار و انتقال انرژی مورد نیاز و دستگاهی که برای آن مورد نیاز است. از آنجا که اجزای NEMA استاندارد ایالات متحده هستند ، در صورت وجود هرگونه سفر یا قرار گرفتن در معرض منبع تغذیه بین المللی ، سیم ها و اتصالات دیگر برق مورد نیاز است. سیم های برق ژنراتور سیم های برق ژنراتور برای پاسخگویی به نیازهای ژنراتور ساخته و طراحی شده اند. طیف گسترده ای از گزینه ها برای انتخاب وجود دارد که شامل 15 آمپر تا 30 آمپر همراه با یک سری اتصالات مختلف است. رایج ترین انواع سیم برق ژنراتور 5 ، L5 ، L14 ، 14 ، TT و CS است که مربوط به برچسب های ظرف است که در آن L14-30P به این معنی است که یک قفل پیچشی است ، پلاگین 30 آمپر. یادگیری زبان یک راه عالی برای محدود کردن نیازهای شما قبل از صحبت با یک متخصص است. هنگام جستجوی سیم برق ژنراتور ایده آل از طیف وسیعی از گزینه ها از 15 آمپر تا سیم 30 آمپر به همراه یک سری اتصالات و بسیاری از تولید کنندگان سیم برق ژنراتور به شما این امکان را می دهند که سفارشی خود را بسازید برای اطمینان از اندازه دقیق سیم و به حداقل رساندن تلفات ولتاژ برای طول سیم مورد نظر خود ، سیم برق را انتخاب کنید.

رایج ترین انواع سیم برق ژنراتور در بازار در 5 ، L5 ، L14 ، 14 ، TT و CS. این سیم ها به برچسب های ظرف مربوط می شوند ، زیرا خواندن مانند L14-30P به این معنی است که قفل پیچشی است ، پلاگین 30 آمپر. یادگیری زبان یک راه عالی برای محدود کردن نیازهای شما است ، قبل از اینکه با یک متخصص صحبت کنید. سیم های تغذیه سیم برق یا سیم برق ، یک سیم برق است که به عنوان رابطی بین یک قطعه تجهیزات برقی و یک منبع تغذیه اصلی عمل می کند. سیم های برق را می توان در همه جا یافت و در زندگی روزمره مردم استفاده می شود. چند نمونه از کابل های برق که در آنها استفاده می شود شامل تجهیزات روشنایی و صدا ، ابزارهای برقی و لوازم خانگی است. سیم های منبع تغذیه شامل یک رسانه رسانا (معمولاً مس) است که توسط یک ماده محافظ و عایق پنهان شده است. برخی از سیم های برق قابل جدا شدن هستند و برخی دیگر که به طور دائم به دستگاه یا قطعه ای از تجهیزات متصل هستند. بسته به کاربرد ، برخی از سیم های منبع تغذیه می توانند مسطح یا گرد باشند. برخی از آنها حتی ممکن است به شکل پیچ خورده یا جمع شونده در دسترس باشند. سیم های پیچ دار یا جمع شونده از این نظر مناسب هستند که می توانند در طول های مختلف ساخته شوند و با کشش در صورت لزوم و در صورت عدم نیاز جمع شدن ، اتصال و ذخیره سازی را آسان تر می کنند. این سیم های خاص را می توان در برنامه های کاربردی مانند ابزار خط تولید ، تجهیزات جابجایی مواد ، چرخ دستی موبایل ، تجهیزات پزشکی ، بارکد خوان ، مخابرات و رایانه های مختلف یافت. مجموعه های کابل مجموعه های سیم برق را هدایت می کنند و یک رسانا مانند مس ، مواد عایق و یک پوشش محافظ را درگیر می کنند. سایر قطعات شامل فیوزهای الکتریکی برای جلوگیری از افزایش ولتاژ ، قطعه تشخیص نشت جریان و روش بررسی ولتاژ است. تجهیزات حساس شامل یک ماده محافظ برای به حداقل رساندن اثرات انرژی الکترومغناطیسی است. در هر جایی که تجهیزات و لوازم برقی شامل خرده فروشی ، تجاری ، صنعتی و محل های مسکونی باشد ، از سیم کابل استفاده می شود. اکثر ست های کابل از برق AC استفاده می کنند. سیمهای فرعی مجموعه سیمهای بلندتری هستند که برق را تا صدها فوت فاصله از منبع اصلی برق تأمین می کنند. سیمهای فرمت از Quail Electronics انجمن ملی تولیدکنندگان برق (NEMA) استانداردهای تولید و کیفیت محصول را برای مجموعه کابلهای آمریکای شمالی ، دوشاخه های الکتریکی ، قابلیت ولتاژ سیم و پیکربندی ظروف برای اطمینان از ایمنی اپراتورها تعیین می کند. استانداردهای بین المللی برای انواع مختلف اجزای سیم برق موجود در سایر کشورها ، که از ولتاژها و پیکربندی های متفاوتی استفاده می کنند ، اعمال می شود. سیم برق سفارشی سیم برق سفارشی می تواند یک گزینه باشد ، اما مهم است که قبل از مشورت با یک تولید کننده سیم سفارشی آگاه ، محدودیت ها و چالش های برنامه خود را بدانید. سیم برق سفارشی ساخته شده برای یک محل ساخت و ساز ممکن است برای محیط مرطوب مناسب نباشد. سیم های برق سفارشی با در نظر گرفتن برنامه و هدف خاصی طراحی و تولید می شوند. به طور معمول ، مهم است که سنگین ترین سیم موجود را انتخاب کرده و یک پایه اتصال داشته باشید.

برنامه های مرطوب برای جلوگیری از ورود مایعات به سوکت نیاز به سیم برق سفارشی با دوشاخه آب بندی شده دارند. رنگ طناب می تواند تفاوت های زیادی را ایجاد کند ، مانند در محل ساختمانی که رنگ های مختلف نشان می دهدانواع خاصی از سیم ها طنابهای رنگی روشن باعث کاهش خطرات می شوند. برخی از طرح ها شامل محافظ های ضد ضربه برای جلوگیری از افزایش قدرت خطرناک برای محافظت از ابزار یا ماشین آلات است. گزینه های زیادی برای سیم برق سفارشی وجود دارد که شامل طول ، آمپر و تعداد پریزها نیز می شود. بهترین راه برای اطمینان از دریافت همه ویژگی ها و مشخصات مورد نیاز سیم برق سفارشی این است که به دنبال یک تولید کننده کابل برق سفارشی قابل اعتماد و با تجربه باشید که می تواند به شما در ساختن راه حل مناسب برای برنامه شما کمک کند. سیم برق هر قطعه ای از تجهیزات الکتریکی که نیاز به اتصال به منبع تغذیه مانند ماشین آلات ، لوازم خانگی و رایانه دارد ، دارای سیم برق است. اکثر سیم های برقی انعطاف پذیر هستند اگرچه انواع نیمه سفت و سختی وجود دارد. برای اینکه سیم با موفقیت و ایمن انرژی الکتریکی را بین منبع تغذیه و دستگاه منتقل کند ، اتصال بین دوشاخه و دوشاخه باید محکم محکم باشد. برای اینکه سیم با موفقیت و ایمن انرژی الکتریکی را بین منبع تغذیه و دستگاه منتقل کند ، باید اتصال بین دوشاخه و پریز برق نصب شود. ظروف برقی یا مونث می توانند از مواد عایق مانند نیکل ، نقره ، فولاد گالوانیزه یا پلاستیک ساخته شوند. بیشتر ظروف بر روی یک سیستم استاندارد 120 ولت کار می کنند ، اما برای تجهیزات الکتریکی مانند ماشین آلات صنعتی که نیاز به ولتاژ بالاتر دارند ، ظروف سنگین 240 ولت در دسترس است. برخی از ظروف دارای یک شکاف اضافی معروف به سوراخ اتصال هستند که برای اهداف قطبش اجرا می شود. طنابهای فرعی طنابهای فرعی ، یا سیمهای فرعی یا تقویت کننده های برق ، در انواع مختلفی وجود دارند که شامل صدها فوت طول می شوند. آنها نیرو را برای تجهیزات تأمین می کنند و در مکانهایی که منبع تغذیه مناسب ندارند مانند محل ساخت و ساز ، دفیبریلاتورهای فوریت های پزشکی و ابزارهای برقی مورد استفاده قرار می گیرند. یک کابل فرمت در حالت ایده آل دارای یک کابل بلند است که دارای دوشاخه برق (با دو یا سه پایه) در یک سر و سوکت هایی برای اتصال وسایل برقی در طرف دیگر است. در برخی از مکانیزم هایی که دارای نوع پریز برق متفاوتی هستند ، AC به DC یا در غیر این صورت ، از آداپتورها استفاده می شود. سپس به آن "سیم آداپتور" گفته می شود. طناب های اضافی که در تعداد بیشماری طرح و گزینه موجود است ، بهترین محل برای اتاقی است که تعداد کافی از بردهای قدرت را ندارد. طناب های فرعی از Kord King NEMA 5 15p Power Cords محصولات NEMA از 15 تا 60 آمپر و 125 تا 600 ولت متغیر هستند و بر اساس طبقه بندی آنها متمایز می شوند. همه سیم های برق NEMA 1 دارای طراحی دو شاخه هستند ، در حالی که همه دستگاه های NEMA 5 دارای سه شاخه هستند.

دستگاههای NEMA 5 دستگاههای اتصال سه سیم هستند که برای حداکثر ولتاژ 125 درجه بندی شده اند. رتبه 5 15 ، به طور خاص ، نسخه زمینی دستگاه NEMA 1 15 است. دستگاههایی که به عنوان NEMA 6 به بالا طبقه بندی می شوند معمولاً برای هدایت نیرو به ماشینهای بزرگ یا لوازم خانگی استفاده می شوند. در حالی که همه سیم های برق NEMA 5 15P دارای سه شاخه هستند ، برخی از آنها با انتهای متفاوتی نسبت به بقیه طراحی شده اند. برای طناب هایی که ممکن است در پشت یک مبلمان استفاده شود ، سر طناب به پهلو می چرخد ​​تا هنگام اتصال به دیوار با دیوار هم تراز شود. برخی دیگر سر سنتی تری دارند که مستقیماً به دیوار می رود. برخی از سیم های برق NEMA دارای چندین خروجی هستند به طوری که می توان یک منبع تغذیه را گسترش داد و برای تغذیه همزمان چندین دستگاه استفاده کرد. پاره کننده های سیم برق اغلب ما فقط به یک نوع سیم برای تعدادی از ابزارهای مختلف نیاز داریم. اینجاست که تقسیم کننده سیم برق مناسب ظاهر می شود ، و پشت شکاف دهنده کامل سیم برق ، یک تولید کننده جدا کننده سیم برق قدرتمند است که مایل است به برنامه و مشخصات شما گوش دهد تا یک تقسیم کننده سیم برق را که در بالا قرار دارد به شما ارائه دهد. و فراتر از انتظار شما تقسیم کننده سیم برق از Quail Electronics ساده ترین روش توصیف شکاف سیم برق این است که به سادگی بگویید که به شما اجازه می دهد دو یا چند دستگاه یا ابزار را به یک پریز متصل کنید. اما موارد بسیار بیشتری در این سیم های تقسیم کننده برق از آنچه که به نظر می رسد در جریان است. البته ، توضیح ساده دقیقاً نشان می دهد که اسپلیتر برای چه چیزی خریداری شده است ، اما یک سازنده تقسیم کننده سیم برق باید اطمینان حاصل کند که همه آمپراژها در یک خط قرار گرفته اند ، اندازه سیم ها در یک راستا قرار گرفته اند و تعدادی از عوامل دیگر برای حفظ سطوح افت ولتاژ مطابقت دارند. حداقل ظروف برقی ظروف برقی می توانند از مواد عایق مانند نیکل ، نقره ، فولاد گالوانیزه یا پلاستیک ساخته شوند. بیشتر آنها بر روی یک سیستم استاندارد 120 ولت کار می کنند. برای تجهیزات الکتریکی ، مانند ماشین آلات صنعتی ، گیرنده های ولتاژ بالاتر مانند وسایل سنگین 240 ولت مورد نیاز است. همه ظروف ملزم به داشتن زمین هستند.

در جایی که چندین قطعه از تجهیزات به هم متصل شده اند ، تقسیم کننده های سیم وجود دارد که به شما اجازه می دهد دو یا چند قطعه تجهیزات را به یک ظرف وصل کنید. جداکننده های متعددی برای قرار دادن اندازه های مختلف سیم و ولتاژ le وجود داردمخمل مشورت با سازنده سیم برای اطمینان از یافتن اسپلیتر مناسب سیم مهم است. تولیدکنندگان سیم های برقی دارای مشخصاتی هستند که شامل دمای کابل ، مواد ژاکت ، شکل سیم ، اندازه سیم ، طول سیم ، میزان جریان ، رتبه ولتاژ و انواع دوشاخه ها و دوشاخه های برقی است. استانداردهای تنظیمات و ظرفیت ولتاژ در آمریکای شمالی توسط انجمن ملی تولیدکنندگان برق تعیین شده است. سیستم NEMA و سایر استانداردهای بین المللی به حفظ ثبات در ساخت سیم های برق کمک می کند تا خطر نقص را به حداقل برساند. پلاریزاسیون یا اتصال به زمین ، خطر شوک الکتریکی یا برق گرفتگی را کاهش می دهد ، که باعث می شود دوشاخه فقط در یک جهت به سوکت وارد شود تا از خنثی بودن مدار یا اتصال آن اطمینان حاصل شود. Plug Adapters آداپتورهای plug یا مبدل های plug ، به دستگاه های برقی اجازه می دهد تا به سوکت ها و دوشاخه هایی که ناسازگار هستند متصل شوند. سازگاری یا ناسازگاری با پیکربندی مخزن الکتریکی تعیین می شود که شاخه های دوشاخه با سوراخ های ظرف مطابقت ندارد. هدف از یک آداپتور پلاگین تبدیل برق نیست ، اما آنها می توانند به مبدل های ولتاژ کمک کنند تا جریانهای ولتاژ را بالا یا پایین ببرند تا اختلافات الکتریکی یکنواخت شود. مبدل های آداپتور ولتاژ ضروری هستند زیرا سیستم های ولتاژ بالاتر یا پایین تر از تجهیزات الکتریکی دستگاه را بیش از حد بار می کنند یا قدرت کافی به آن نمی دهند. Plug Adapters از United Universal Industries آداپتورهای پلاگین می توانند برای حفظ سطح ولتاژ در سطح بین المللی و داخلی مفید باشند. بسته به کشور مبدأ آنها از نظر استحکام کششی ، طراحی ، اندازه سیم ، رشته و کدگذاری رنگ رساناها متفاوت است.

آداپتورهای پلاگین از یک سوکت و یک دوشاخه تشکیل شده است. سوکت به دستگاه الکتریکی اجازه می دهد تا به آداپتور متصل شود. دوشاخه با پیکربندی منبع تغذیه ، معمولاً پریز دیواری مطابقت دارد. آداپتورهای پلاگین جهانی دارای یک سوکت هستند که می تواند پیکربندی پلاگین تقریباً هر کشوری را قبول کند که آفریقای جنوبی مستثنی است. دوشاخه های برق متداول ترین نوع دوشاخه ها نوع A با دو شاخه رسانا ، با یک شاخه زنده و یک خنثی و نوع B با هر دو تماس مستقیم و خنثی و یک شاخه اضافی برای اتصال به زمین برای جلوگیری از شوک الکتریکی است. هر دو نوع با بدنه قالب دار پلاستیکی به نام "جک" پیکربندی شده اند که دو تیغه را از هم جدا کرده و با بدنه پلاگین به سیم متصل می شود. دوشاخه های برق از صنایع جهانی یونایتد برق از طریق تیغه ها ، اتصال سیم تیغه و سیم برق تغذیه می شود. استانداردهای ایمنی برای دوشاخه های برق در سال 1962 وضع شد که همه دوشاخه ها را باید سه شاخه متصل به زمین قرار داد که باعث می شد دوشاخه فقط در یک جهت به پریز متصل شود. 15 نوع مختلف دوشاخه در جهان وجود دارد که از نوع A تا نوع O اجرا می شود. نوع A دو نسخه است که از کار افتاده است. نوع B از سال 1962 با شاخه اتصال مورد نیاز است. نوع B در ایالات متحده ، کانادا و مکزیک استفاده می شود در حالی که انواع C تا O در نقاط مختلف جهان استفاده می شود. نوع C در اروپا ، آمریکای جنوبی و آسیا استفاده می شود. کاورهای خروجی پلاگین کاورهای پلاگین اضافی ایمنی هستند که به جلوگیری از تصادفات و صدمات ناشی از برق گرفتگی کمک می کند. آنها خروجی ها را از خطرات محیطی و تغییرات دما محافظت می کنند. روکش های پلاگین به سیم های برق اجازه می دهد تا در حالی که دسترسی به پریز را مسدود می کنند ، به برق متصل و جدا شوند. کاورهای پلاگین خروجی برای کاربردهای داخلی یا خارجی طراحی شده اند. آنهایی که برای محیطهای نامساعد یا خشن هستند در برابر خوردگی مقاوم هستند و از پایداری حرارتی برخوردارند. لوازم جانبی اضافی شامل گیره های بند ناف ، محافظ گرد و غبار و مقاومت در برابر ضربه و آب و هوا است. ممکن است سیستم های زمینی صنعتی با درجه صنعتی برای محیط های خاص ضروری باشند. چندین نوع پلاگین وجود دارد.

چهار مورد در زیر ذکر شده است. سرپوش های ضد گرد و غبار-درپوش های ضد گرد و غبار مناسب برای محافظت از جک های برق DC زنانه یا شاخه های برق مردانه DC در برابر آسیب های فیزیکی ، خاک ، گرد و غبار ، آلودگی و مایعات را فراهم می کند. دوشاخه های ساختگی - دوشاخه های ساختگی ضد کودک هستند و خروجی ها را از خاک و گرد و غبار تمیز نگه می دارند. آنها می توانند دوشاخه یا سرپوش واقعی باشند که در سوراخ های ورودی خروجی با روکش خود بسته شده که هنگام استفاده از پریز باز می شود یا نوع جعبه ای که همیشه به برق متصل است ، وارد شوند.

صنایع سیم و کابل کمان
LOADING